Porady

Dla tych z Państwa którzy trafili na naszą stronę internetową po raz pierwszy i po raz pierwszy mają do czynienia z oferowanymi przez nas produktami, przygotowaliśmy prosty poradnik – tłumaczący w prosty i przystępny sposób nie tylko dlaczego warto zdecydować się na zakup tych włoskich akcesoriów meblowych ale i generalnie – dlaczego warto inwestować w rozwiązania wysokiej jakości.
Porady pojawiać się będą na bieżąco, a jeżeli nie znajdziecie Państwo odpowiedzi na Wasze pytania czy wątpliwości, prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego – odpowiadamy na każde pytanie!
Zapraszamy do lektury!


1. Dlaczego warto zakupić produkty z naszej oferty?


AMI Polska istnieje od 1993 roku gdy rozpoczęliśmy – trwającą do dziś – współpracę z firmami Arturo Salice i Camar, które reprezentujemy w Polsce na zasadzie wyłączności. Przez ten czas nasza oferta stopniowo powiększała się, dochodzili nowi producenci, z czasem kończyliśmy współpracę z jednymi by w ich miejsce pozyskać kogoś jeszcze lepszego. Nigdy nie zmieniła się jedna, podstawowa rzecz – zawsze nawiązujemy współpracę wyłącznie z producentami akcesoriów najwyższej jakości. Nasza firma nie idzie na jakiekolwiek kompromisy pod tym względem. Przede wszystkim liczy się dla nas jakość, dopiero potem cena. Tak – to sprawia że może się wydawać iż niektóre z naszych produktów są znacznie droższe od tych dostępnych na rynku (np. pantografy do szaf). Prosimy brać jednak pod uwagę fakt, że jest to produkt wykonany z najwyższej jakości materiałów, testowany pod kątem wytrzymałości i bezpieczeństwa oraz zwykle objęty dożywotnią jakością. Trzymając się podanego przykładu – czy naprawdę warto zakupić pantograf za 60 zł który następnie obciążony zimowymi kurtkami złamie się i spadnie na dziecko otwierające szafę? My byśmy tego nie zaryzykowali…

2. Skąd wiemy że dany producent jest producentem oferującym produkt najwyższej jakości?


Przy wprowadzaniu do naszej oferty nowego producenta bierzemy pod uwagę kilka czynników łącznie. Po pierwsze nasze doświadczenie – od 1993 naprawdę dobrze poznaliśmy włoski rynek (współpracujemy wyłącznie z włoskimi producentami) i dobrze wiemy kto jest wart zainteresowania, czyje produkty mogą być nie tylko naprawdę dobre, ale dodatkowo – mogą być przełomem jeśli chodzi o ich unikalność rozwiązania czy wygląd produktu. Tym samym nie interesują nas nieznani producenci lub tacy którzy nie są w stanie udowodnić, że produkt który oferują jest wytwarzany we Włoszech. Nie chcemy współpracować nawet z tymi którzy posiadają porządny produkt, ale mimo wszystko – średniej jakości…bo zawsze będzie to produkt średniej jakości. Po drugie – uważnie słuchamy sugestii naszych najważniejszych włoskich partnerów: Arturo Salice i Camar. To firmy-giganci, nie tylko we Włoszech (gdzie są praktycznie monopolistami) ale i na całym świecie. Ich rekomendacja często potwierdza nasz wybór, ale często przesądza też o odstąpieniu od dalszych rozmów. W ten sposób pozyskaliśmy port folio zaufanych producentów, którzy znają się także między sobą, co często stanowi ułatwienie dla samych klientów finalnych (np. łatwo możemy upewnić się że akcesoria z jednej firmy będą współgrać z akcesoriami drugiego producenta).

3. Jakie ma dla mnie znaczenie, że posiadacie w ofercie wyłącznie produkty najwyższej jakości?


Takie, że takie podejście wyróżnia nas na polskim rynku. Wśród istniejących importerów akcesoriów meblowych jesteśmy JEDYNĄ firmą o takim podejściu. Wielu z naszych konkurentów na rynku także importuje produkty najwyższej jakości, ale najczęściej od 1-2 producentów a resztę uzupełnia produktami ze średniej i niskiej półki. W ten sposób zawsze istnieje ryzyko zakupienia produktu który w końcowym efekcie przyczyni się do porażki całego zakupu (np. dobre zawiasy i chińskie siłowniki albo dobre siłowniki i chińskie zawieszki. Tymczasem nasza oferta obejmuje wyłącznie produkty najwyższej klasy – oczywiście przedstawiona powyżej konfiguracja (zawiasy + zawieszki siłowniki) może (choć nie musi) okazać się u nas droższa, ale z pewnością żaden jej element nie będzie wymagał wymiany po półrocznym użytkowaniu.

3. Dlaczego mam płacić więcej za zwykłą nogę do blatu Camar skoro mogę kupić inną za 15 zł w supermarkecie?

Oczywiście że można kupić najtańszą nogę na rynku (można znaleźć nawet takie za 10 zł i nadal dumnie określane mianem „chromowa”, ale…nie bierzemy odpowiedzialności jak długo będzie się z takiego zakupu zadowolonym. Oczywiście jeśli w grę wchodzi wyłącznie argument ceny: „chcę kupić najtańszą nogę do stołu”, to nie ma sensu czytać dalej tego tekstu – niczym nie przekonamy 🙂 Prawda jest jednak taka, że nie ma nic za darmo. Nogi w przedziale cenowym 10-20 zł to zwykle chińskie czy polskie podpróbki najniższej możliwej jakości. Warstwa lakieru jest tam tak cienka że często pierwsze odpryski pojawiają się już w czasie jej transportu do domu…Lakier prędziej czy później zaczyna się łuszczyć, a gdy stół jest w jakikolwiek sposób narażony na wilgotność (nawet taką standardową – w kuchni), szybko pojawia się także rdza. Często najbardziej irytująca jest jednak inna wada – stół na takich nogach po kliku miesiącach użytkowania zaczyna się chwiać na wszystkie strony. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyną jest uchwyt mocujący – co ciekawe będący często kopią uchwytu firmy Camar. Co jest różnicą? MATERIAŁ z którego jest wykonany. Zwykle jest to albo niskiej jakości stal lub inny metal ale częściej tworzywo sztuczne, które w żadej sposób nie jest w stanie utrzymać ciężaru stołu. To taki sam powód dla którego nie stawia się plastikowych słupów energetycznych… Tymczasem wraz z nogą Camar otrzymuje się żeliwny uchwyt,  z atestem, mocowany zwykle na minimum 8 śrub (dołączonych do zestawu), który po zamocowaniu zapewnia absolutną stabilność stołu, nawet po kilkuletnim użytkowaniu. Sama zaś noga jest kilkakrotnie malowana lub galwanizowana – w zależności od wykończenia. Wydział galwanizacyjny w każdej fabryce we Włoszech musi spełniać tak wyśrubowane normy jakości i ochrony środowiska, że zwyczajnie nie ma możliwości wykonania nogi chromowanej w niskiej jakości. Stąd też podstawowa noga Camar (chrom) kosztuje ok, 40 zl – bo nie może kosztować mniej. Ale można cieszyć się jej użytkowaniem znacznie dłużej. I bez nerwów.